EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR


 "Eğitim Fakültesi öğrencilerle Buluşuyor" projesi kapsamında Öğretmen Abdurrahim İlkokulu 2. sınıf öğretmen ve öğrencileri Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi akademisyen ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Dilmaç'ı makamında ziyaret ve çiçek takdimiyle   başlayan program, ilkokul öğrencilerinin sınıflarda derse girmesiyle devam etti. Fakülte öğrencilerinin kendileri için hazırladığı masal dinletisi ve skeçlerle eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, fakülte bahçesinde hazırlanan istasyonlarda geleneksel oyunları oynadılar. Son olarak Öğretim Görevlisi Osman Bozdemir tarafından sahnelenen meddah gösterisine katılan öğrenciler, etkinliklerden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek bu tip faaliyetlerin devamlılığını talep etti.

Yetkililerden Teşekkür

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Öğretmen Abdurrahim İlkokulu Müdürü Yasemin Bolat, Eğitim Fakültesi akademisyen ve öğrencilerine teşekkür ederek böylesi çalışmaların öğrenciler arasında karşılıklı öğrenme ve paylaşma kültürünün gelişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Öğrencilere farkındalık oluşturacak, bilgi ve becerilerini artıracak faaliyetlerin devam edeceğini belirten Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Dilmaç ise şunları söyledi: "Bu tip etkinlikler, öğretmen adaylarımıza uygulama deneyimi kazandırmanın yanı sıra ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek eğitici ve keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Eğitim Fakültemiz, bu ve benzeri etkinliklerle eğitim sürecine katkıda bulunmaya devam edecektir."


Etkinliklerde yer alan öğrenciler ve öğretmenler, bu tür aktivitelerin yaparak ve yaşayarak öğrenme açısından önemli olduğunu vurguladı. Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

 

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar