“Askı’da Kitap “Projesi Anadolu’da 42 İlde öğrencileri sevindirdi.


İlköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik 8'li set şeklinde hazırlanan hikâye kitapları, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Konya Aydınlar Ocağı'nın da desteğiyle gerçekleştirilen "ASKI'DA KİTAP " proje sonuçlanırken, Anadolu'daki 42 İlde öğrencileri sevindirdi.

"Askı'da Kitap " projesinin koordinatörleri NEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Neslihan Tümer, Büşra Şeker ve Hülya Admış, projenin sonuçlandırıldığını ve Anadolu belirlenen 42 İlde İlköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik 8'li set şeklinde hazırlanan hikâye kitapları, öğrencilere ulaştırıldığını söylediler.

Koordinatörler adına açıklamada bulunan Neslihan Tümer, yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi. "Kişisel gelişimi konu alan hikâyeler kendine vakit ayırma, zorluklarla mücadele, önyargının olumsuz sonucu, kalp kırmama, işi severek yapmanın önemi, çevremizdekilerin söylediğinin etkisinde kalmama, hayal etmenin önemi ve liyakatin önemini anlatan kitap setleri hazırlandı

" Bazı insanlar kitaplara kolayca ulaşabildiği için herkesin böyle bir imkâna sahip olduğunu düşünüyor olabilir... Biz projemizin başlamasından bu zamana kadarki süreçte farkettik ki bu imkâna sahip olamayan öğrenci sayısı tahminimizden çok fazla. Bu ulaştığımız bilgilerden yola çıkarak bizce çocukların temel ihtiyaçları arasında yer alan kitaplara kolay ulaşabilmesi için "Askı'da Kitap" projemizi geliştirerek hayat geçirdik ve sonuçlandırdık. Askı'da kitap projemiz sonucunda Anadolu'daki 3365 öğrenciye ulaştık.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri olarak hazırladığımız hikâye kitaplarını köy okullarına ulaştırmak amacıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Konya Aydınlar Ocağı'nın desteğiyle bir proje başlattık. Konya'dan yola çıkarak 42 ilde 3365 öğrenciye 26.920 kitap ulaştırmayı hedefledik ve proje sonunda bu sayıda bağış elde ettik.

"ÂSKI'DA KİTAP " Proje sürecinde emeği geçen herkese ve bize destek olan Konya Ticaret Odası'na, Konya Sanayi Odası'na, Konya Eczacılar Odası'na, Konya Barosu'na, Konya Tabipler Odası na ve stantlarımızdan set satın alan hayırseverlere teşekkür ederiz. Okullara kitapları gönderdik ve öğretmenlerimizin gönderdiği fotoğraflarda, videolarda öğrencilerin mutluluğunu görmek bizleri çok sevindirdi. Toplumumuzun buna benzer projelere ihtiyacı var."dedi.

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar